Kto som, čo som  

Som absolventom Pedagogickej Fakulty UK v Bratislave, teda moje štúdium toho veľa s fotografiou spoločného nemalo. Avšak jedným z  mojich odborov bola psychológia a mám pocit, že práve tá, spolu s mojou láskou k vizuálnemu umeniu, ma dostala k fotografii. Možnosť spoznať a zachytiť človeka takého aký je, vo svojej prirodzenej forme bol môj sen od kedy som do ruky chytil prvý kompakt Olympus, ktorý som dostal raz na vianoce. Po čase (a utopení tohto kompaktu) som sa začal učiť s "dospeláckou" zrkadlovkou, konkrétne Prakticou mojej krstnej mamy, ktorú som ale musel veľmi skoro vrátiť majiteľke a od roku 2009 fotím na digitálnu zrkadlovku. Najprv to bol Nikon D40, teraz je to Nikon D90. Objektívy používam pevnú "päťdesiatku" f1,8 a Tamron 17-50/2,8. Tento rozsah mi pri mojej momentálnej tvorbe maximálne vyhovuje, no neurazil by som sa ani ak by sa mi prikotúľal nejaký ten teleobjektív.

Zbožňujem žáner dokumentárnej, reportážnej a street (pouličnej) fotografie. Najviac ma baví fotiť momentky a situácie plné emócii, kedy človek ani poriadne nevie, že je fotografovaný. Mojím snom je fotiť pre niektoré zo svetových tlačových médii a verím, že raz si tento sen splním.

-----

I am a successful survivor of the Faculty of Education at the Comenius University in Bratislava. One could say that this has not much in common with photography and one would be right. Still, one of my majors was Psychology and I think that this, as well as my love for visual arts, got me into photography. The possibility to get to know someone and to capture his image in the way he is, is something I wanted to achieve from the first time I got my hands on my very first camera, an Olympus compact camera, which I got for Christmas several years ago. After some time (and the drowning of that compact camera) I had the opportunity to teach myself how to operate an "adult" SLR - my godmother's Praktica, which I had to give back after a very short time. Later in 2009 I got my first DSLR and since then I went (almost) full digital. First it was a Nikon D40, now it is a Nikon D90. Currently I am using just two lenses, 50/1.8 and 17-50/2.8, which is sufficient now, with the kind of projects I work on, but I really wouldn't mind if some telephoto lens fell into my lap (although I think it would hurt a bit).

I am very interested in documentary, journalistic and street photography. The kind of moments when the subject is not really aware that he is being photographed, those moments of life full of emotion - that is something I really want to capture in my photographs. My biggest dream is to work for one of the most respected printed media in the world and I do believe I will achieve this fantasy.

-----

Úspechy/Achievemens:

- Čestné Uznanie, Fotopark 2012

-----

Uverejnené práce/Publicated works:

-Naša Univerzita č.9/2011, s. 20

- Naša Univerzita č.10/2012 s. 26

Naša Univerzita č. 5/2013 s. 12

Použitá technika

Nikon D90

Nikkor 50 f/1,8

Tamron 17-50 f/2,8

Nikkor 85/1.8

Speedlight SB-800